PARTNEŘI NAŠICH STRÁNEK >> Deep Silver | ABC games | Zing.cz | Dungeon Siege 3 | CZshare.com | WEDOS.cz

OFICIÁLNÍ ČESKÁ CENTRÁLA PRO HERNÍ SÉRII SACRED jsme i na Facebooku >> FB

SACRED-city.cz

SACRED
Underworld

SACRED 2
Fallen Angel

SACRED 3

DISKUTUJTE:

ANKETUJTE:

Pokud chcete pomoci v rozvoji webu, přečtěte si možnosti: ZDE

SACRED: Underworld » Bestiář » PŘÍŠERY


Někteří by mohli tuto kategorii zaměňovat se zvířaty, ale při bližším zkoumání vyplavou rozdíly na povrch. Zvířata jsou přirozenou faunou, občas větších rozměrů, než na jaké jsme zvyklí, ale stále je poznáme. Příšery jsou neobvyklí tvorové, které nepotkáme v lese za chatkou.

Ještěr

Ještěr - Vykazují určité podobnosti s draky, mají velká křídla schopná letu, zubatou tlamu na dlouhém pružném krku a jejich kůže je dlážděná šupinami. Na zemi jsou velcí a neohrabaní, vaše meče s nimi velké problémy mít nebudou. Nedokáží plivat plameny a jejich kousance spraví běžná náplast. Ale pokud se zvednou do vzduchu, začnou jisté potíže – už jenom to, že je budeme muset honit po širokém okolí. Střelné zbraně by mohly v tomto případě pomoci. Vyskytují se nepravidelně – ohniví v Alkazbě, ledoví v Mrazgradu, hojnost je jich také na směrem jih od Hraničova.

Saň

Saň - Další kandidát na napodobeninu draka. Saně jsou podstatně větší a odolnější než ještěři, ale na druhou stranu jim jejich rozměry umožňují se pouze vznášet, nikoliv létat. Jejich útoky jsou silné, ale bez schopnosti plivat oheň velké nebezpečí nepředstavují. Jsou velice vzácné, pokud je potkáte, téměř si můžete gratulovat. Vyskytují se v určitých částech Alkazaby (kde jinde také), jinde je téměř nenajdete.

Horský obr - Obři jsou mrzouti a svou nechuť ke společnosti dávají najevo údery masivních kyjů a chodidel. Jsou vysocí asi jako dva běžné domy a velmi odolní. Vyskytují se pouze v okolí Slaterova Hrobu a tábora šarúckých vojáků. Zkušenosti z boje stojí za tu námahu.

Žabí obr - Nepředstavujte si křížence obra s žábou – jsou to obři, kteří však mají neobvyklou modrou kůži. Jejich způsob boje je totožný s horskými obry, pouze jsou dominantně odolní vůči magii. Najdete je pouze v klášteře Ledového Potoka a Mrazgradu. Jsou celkově poněkud početnější než horští obři.

Minotaurus

Minotaurus - Starořeckou mytologii zde přednášet nebudu, předpokládám, že příběh o krétském bludišti, kde byl tento netvor uvězněn, všichni dobře znáte. Minotaura si nepochybně také všichni snadno představí – obrovská nestvůra s býčí hlavou, samý sval a žádný mozek. Minotauři jsou vzácní asi jako sněžení na Sahaře, potkáte se s nimi skutečně jen na několika roztroušených místech po celé Ancarii. Bojují často ozbrojeni a jejich základní taktikou je útok s rozběhem, což je někdy také velice zábavná honička. Na rozdíl od ještěrů není rozumné je podceňovat.

Harpyje - Opět malá výpůjčka z řecké mytologie, kombinace orla a ženy. Jako modelka by se patrně neuplatnila, možná je to nedostatkem make-upu. Při boji vás klove svým zobákem a pozadu nezůstává ani její schopnost létat, podobně jako u ještěra. Je velice slabá, snadno si s ní poradíte. Budou vás provázet po Alkazabě, po cestě do Šaddar-nur a na některých odlehlejších místech.

Chrlič - Ne, tohle opravdu není ozdoba hradních zdí – tohle je masivní křídlatá potvora, která po vás půjde svými mohutnými spáry. Existuje několik podtypů, všechny jsou velice vzácné, ve větším počtu je najdete především v jeskyních a v hlubším podzemí Žurag-nar. Na povrchu se prakticky nevyskytují. Jsou poměrně odolní, ale v útoku by potřebovali pořádně zabrat. Není se příliš čeho bát.

Démoni - Démoni jsou tvorové, kteří nemají v našem světě za normálních okolností co dělat. Komandují si své otroky v Podsvětí a do našeho světa mohou jen tak, když jim v tom někdo pomůže. Někdo jako kněží Sakkáry… Jejich výskyt je tudíž omezen z velké části na území, kde se tito kapucíni vyskytují. Nevyvolaní démoni se nacházejí částečně kolem Udatína, jedna pekelná trhlina byla nalezena také v lesích kolem Tyr-Hadaru (podle zpráv vyvolávající černokněžníci nepřežili). Větší koncentrace démonů se nachází v Alkazabě – asi se tam přišli vykoupat v lávě.
Démoni jsou docela masivní potvory schopné podobně jako ještěři a harpyje létat. Jsou primárně odolní proti ohni, k boji však celkem neoriginálně používají jen pařáty. Kromě základní formy démona existuje také Podřízený démon z vnějšího pásu, tato forma je ještě vzácnější a ještě odolnější na oheň. Nachází se v podstatě jen na jediném místě – v pekle, kam se dostanete portálem, jež otevřeli Sakkárovi kněží na jih od Chmurovic (jsou tam k nalezení také saně). Navíc po vašem průchodu peklem bude tento portál uzavřen. Démoni jsou celkově spíš průměrně silní oponenti.

autor článku: Paterik

SACRED: UNDERWORLD| SACRED 2: FALLEN ANGEL| SACRED 3

ZAJÍMAVÁ STRÁNKA

Dungeon siege 3 | Akční RPG - to nejnovější

Copyright © 2007 - 2023 | Všechna práva vyhrazena. Kopírování textů a ostatních materiálů je bez uvedení zdroje či svolení redakce zakázáno.