PARTNEŘI NAŠICH STRÁNEK >> Deep Silver | ABC games | Zing.cz | Dungeon Siege 3 | CZshare.com | WEDOS.cz

OFICIÁLNÍ ČESKÁ CENTRÁLA PRO HERNÍ SÉRII SACRED jsme i na Facebooku >> FB

SACRED-city.cz

SACRED
Underworld

SACRED 2
Fallen Angel

SACRED 3

DISKUTUJTE:

ANKETUJTE:

Pokud chcete pomoci v rozvoji webu, přečtěte si možnosti: ZDE

SACRED: Underworld » Bestiář » SKŘETI A GOBLINI


Goblini - loupeživí skrčkové, žijící v malých uzavřených tlupách. Jejich hordy najdete zejména v jižní části Ancarie – v oblasti kolem Porto Vallum a Stříbrného Potoka. Využívají všechny typy jednoručních zbraní, štíty však poněkud vzácněji a obouruční zbraně jsou pro gobliny vhledem k jejich rozměrům neovladatelné. Výjimkou jsou krátké luky, které používají s velkou oblibou. Mezi obyčejnými gobliny se občas najdou hrdinové, kteří si troufnou na nošení zbroje. Jejich bojové schopnosti však přesto příliš neodpovídají slovu „hrdina“, ve významu v jakém se obvykle používá. Ledoví goblini jsou zvláštní odrůdou, která se vyskytuje pouze na severu Ancarie. Kromě zvýšené odolnosti proti magii nejsou mezi nimi a obyčejnými gobliny (většinou odolnými proti ohni) žádné podstatné rozdíly.

Goblin šaman - Ty máš svaly, já mám čáry – tato okřídlená věta je jejich denním chlebem. s mečem jej potkáte skutečně málokdy, většinou třímají krátké kouzelnické hůlky. Do přímého boje se nehrnou – naopak neustále kličkují kolem vás, což z nich činí trochu těžší cíl. Někteří vás dokáží spoutat pomocí magie, ale kromě pohybu vám to nebrání ani v sekání ani ve střelbě. Významnější je jejich schopnost léčit jiné gobliny, také vás dokáží zraňovat energetickými jiskrami s plošným účinkem. Jejich klíčovým artiklem je ale vyvolání goblinů – jsou neozbrojení a neobrnění, ale mohou je vyvolat v libovolném počtu. Jeden vám neublíží, ale stádo už může působit potíže – zejména pokud se sejde šamanů víc. Proto ministr zdravotnictví doporučuje zabít šamana co nejdřív.

Skřet bojovník – velcí skřeti jsou páteří armády Chorad-Nuru, jsou dobře obrnění a nemají žádné omezení co se týče zbraní. Mezi střelci se najde velký počet kušníků. Na rozdíl od goblinů se ale nepohybují ve skupinách – pokud nemají nějakého velitele z jiné třídy skřetů. Jejich síla a slušný počet životů z nich činí slušné protivníky, ne nepřekonatelné, ale rozhodně je nepodceňujte.

Skřetí šaman – jsou vyšší a mohutnější než obyčejní skřeti, ale sílu využívají jen v nejvyšší nouzi. Zlobr Jejich specialitou jsou kouzla, ačkoliv výběr mají dosti omezený. Jedním vás znehybní (obdobně kostlivý kouzelník), to druhé je přivolání meteorů, které má velice slušnou účinnost. Naštěstí mezi sesláním a dopadem je určitá malá prodleva, která vám umožní uniknout z nebezpečné oblasti. Šamani se netoulají světem samostatně – většinou komandují oddíl skřetích bojovníků.

Zlobr – hora svalů, objem mozku nepřímo úměrný. Tito obrovští válečníci se nemusejí ani spoléhat na zbraně, jejich mohutné tlapy dokáží pocuchat hrdinu lépe, než ledasjaká zbraň. Pokud však chodí ozbrojeni, volí si sekery a meče tak rozměrné, že by je člověk ani nezdvihl ze země. Navzdory svým rozměrům však nejsou příliš odolní a zdraví jim ubývá poměrně rychle. Bojují sami nebo se přidávají ke skupinám skřetích bojovníků.

Skřetí náčelník

Skřetí náčelník – jak už to s náčelníky bývá, těžko předpokládat, že se budou toulat světem na vlastní pěst. Jejich úkolem (až na výjimky) je vést své skřetí bojovníky do války. Jejich zdraví a odolnost jsou výzvou každému, zbraně používají také velice zručně. Jejich taktickou slabinou je, že nechávají většinou napřed bojovat ostatní skřety a střet obdivují z povzdálí – nejsou-li napadeni přímo. Takže když konečně přijde řada na ně, jejich ochranka je většinou již vyřízena a oni přišli o svou výhodu.

Nemrtví goblini – naprostá ancarijská kuriozita, najdete je pouze v bažinách na východě od Dračí Sluje na výpravě s Hledači pokladů s.r.o. K jejich výskytu došlo poté, co místní gobliní kmen urazil lesního boha. Stejně jako normální goblini se dělí na bojovníky a kouzelníky, ani výzbrojí se nijak neliší. Ale pokud je srazíte k zemi, můžou jednou ožít jak někteří nemrtví.

Celkově patří rod goblinovitých spíše mezi slabší až průměrné. Goblini jsou nebezpeční jen v opravdu vysokých počtech, skřeti jsou zase příliš individualističtí, aby sena vás sesypali v příliš velké přesile. Pouze skřetí skupiny v kombinaci se zlobry by vás mohly skutečně ohrožovat. Navíc na ně v mnoha oblastech v průběhu hry dotírají armády nemrtvých.

autor článku: Paterik

SACRED: UNDERWORLD| SACRED 2: FALLEN ANGEL| SACRED 3

ZAJÍMAVÁ STRÁNKA

Dungeon siege 3 | Akční RPG - to nejnovější

Copyright © 2007 - 2023 | Všechna práva vyhrazena. Kopírování textů a ostatních materiálů je bez uvedení zdroje či svolení redakce zakázáno.