PARTNEŘI NAŠICH STRÁNEK >> Deep Silver | ABC games | Zing.cz | Dungeon Siege 3 | CZshare.com | WEDOS.cz

OFICIÁLNÍ ČESKÁ CENTRÁLA PRO HERNÍ SÉRII SACRED jsme i na Facebooku >> FB

SACRED-city.cz

SACRED
Underworld

SACRED 2
Fallen Angel

SACRED 3

DISKUTUJTE:

ANKETUJTE:

Pokud chcete pomoci v rozvoji webu, přečtěte si možnosti: ZDE

SACRED: Underworld » Postavy » GLADIÁTOR


Gladiátor „Co za vrtošivý osud mě přivedl do Arény? Z chudého rodného domu, který leží daleko na východě, mě předali ještě jako mladého chlapce. Ale zatímco moji zotročení bratři a sestry umírali v aréně, tak já vítězil v boji za bojem a naučil jsem se skvěle svému řemeslu. Naučil jsem se bojovat s nožem, sekerou, lukem a mečem. A naučil sem se jak díky svým schopnostem dovést diváky do varu. Ano, s hrdostí ukazuji svoji hruď ječícím ženám, když můj meč se ponořuje do vnitřností soupeřů. Ale teď… teď mám bojovat naposledy a pak získám tolik vytouženou svobodu. Julius, mistr gladiátorů, mi dal za úkol porazit několik gladiátorů v aréně. Když zvítězím, tak dostanu nejen peníze, ale i svobodu. Naposled… Ocel proti oceli… Krev soupeřů na písku a potom můžu opustit tyto katakomby smrti navždy."

Ano, takhle vypadá příběh gladiátora, zda naplní svůj osud je jen na vás.

Gladiátoři jsou bojovníci tělem i duší, jejich schopnosti jsou výhradně bojové a zahrnují pár aur.
Používají snad všech zbraní nablízko, včetně bojových rukavic, a navléknou na sebe ty nejtěžší brnění (včetně hokejové masky :D), nejlépe pak vypadají luxusní setová brnění. Právě za něho hra vypadá nejvíc jako „rubačka", což ho ale nijak nesráží, právě naopak. Narozdíl od některých jiných postav má míň místa na amulety, ale má místo na chrániče ramen.

Bojem je jednoznačný mistr a za pomocí některých aur je dočasně skoro nesmrtelný. Zmiňme tedy několik jeho schopností bojových:

Pěst bohů - bohem požehnaný úder, který drtivě zraní protivníka. Velmi užitečné, obzvlášť proti monstrům s velkým životem.

Vícenásobný zásah - útok proti několika protivníkům najednou. S dlouhými zbraněmi obzvláště silné.

Tvrdý zásah - tvrdý útok proti nepříteli, který mu způsobí vážná zranění. Výhodné v 4x kombu proti drakům a bossům.

A několik aur podporujících gladiátora:

Hrdinská odvaha - gladiátor vytvoří auru, která mu po určitý čas zvyšuje útok a obranu. Na vyšších úrovních dlouho vydrží a bonus je obrovský.

Vrhací nože - na protivníka je vržena zbraň, která mu způsobí vážná zranění. Tak tohle opravdu NE, nejenže poškození je komické, ale zbraň se k vám NEvrátí, takže ji musíte znova sebrat.

Bázeň - aura, která odstrčí nepřátelé v okolí gladiátora. Tohle je dobré jen na vysokých úrovních, ale musí se investovat moc run.

Celkově je gladiátor klasický bojovník s dobrým příběhem a jistou dávku originality. Záleží jen na vás, berte nebo neberte, každopádně pokud nejste extremisté a bojovníkům se zásadně nevyhýbáte, tak se s gladiátorem dá prožít dobrá hra, někomu to pak připomene Diablo, protože více klasická postava snad neexistuje. Pokochat se dá jak jeho vizualitou, tak jeho efektivitou. Zkuste, pokud se vám zalíbí, tak pozor na zánět šlach, prý potítko nebo tak něco pomáhá.
Bojová umění Gladiátora (standardní)

Tvrdý zásah Začneme s něčím, co by měl umět Gladiátor jako mág ohnivou kouli. Tvrdý úder zvýší poškození, potažmo na vyšších úrovních komba i útok, čili pravděpodobnost, že se Gladiátor opravdu trefí.
Útok Rychlý sled různých útoků, Gladiátor při útoku využije nejen své zbraně. Nejprve je zvýšena šance na úspěšný útok, poté i poškození, které je při nižších úrovních v mínusu. Pokud Gladiátor cíl vyřídí dříve, než sérii útoků dokončí, zaměří se automaticky na další, pokud nějaký další je.
Vícenásobný zásah Gladiátor se ožene krouživým útokem, při kterém platí, že čím delší zbraň, tím líp. Hodí se proti skupinkám nepřátel, snad ani netřeba dodávat, že proti diverzním nepřátelům je tento útok na nic, protože má lehce pomalejší animaci, ale jen lehce.
Bojový kop Tohle je na druhou stranu naprostá zbytečnost, nezabijete s tím ani králíka (a že ve hře coby nepřátelé jsou), pokud se do toho králíka vůbec trefíte, pokud vám králík nezdrhne, než vůbec kop provedete. Jediné, na co se tohle kombo hodí, je zvýšení tohoto komba o několik úrovní , a následné přesvědčení se na vlastní kůži, že toto je zbytečnost.

Bojová umění Gladiátora

Vrhací nože Pokud jste někdy chtěli vědět, jestli existuje horší kombo než bojový kop, ale báli jste se zeptat, tak zde vám představujeme Vrhací nože, něco, co má rychlejší animaci, zato velmi komické poškození, a pokud jste zrovna ráčili hodit setovou sekerou, tak si pro ni dojděte, jakmile ji hodíte, a pokud vám ji někdo šlohl, máte smůlu.
Pěst bohů Tohle už je něco jiného, mocný útok vždy a všude, zasahující všechny nepřátele v blízkosti, toto kombo se hodí skoro na všechno, na vyšších úrovních s tímhle v klidu umlátíte draka. Možná menší nevýhodou je pomalejší animace, ovšem to umírajícímu drakovi moc nepomůže.
Bodavý pohled Pohledy možná mohou zabíjet (snad všichni víme svoje), ovšem tato aura opravdu ne, víc poškození dáte s Gladiátorem samotným, jediná výhoda této aury je, že lehce vyrušuje protivníky a lehce si je oťukává, než je sejme Gladiátor sám.
Bázeň Útok mající za cíl odhodit nepřítele, bohužel efekt je mizerný, jediná výhoda je, že na vyšších úrovních funguje, ovšem zeptejte se sami sebe, zda do toho má cenu cpát tolik run, navíc za efekt odhození, který přijde v několika málo ohledech zbytečný.
Lamač zad Gladiátor mrští protivníkem a ten tím na chvíli ztratí vědomí, útok má malé poškození a je pomalý, takže kombo je podobné a zhruba asi tak užitečné jako bojový kop ,možná jen ta animace vypadá líp, a tak těch pár, kteří na to mají chuť, mohou nafotit screenshoty, ale co jsem zažil, animace má několik viditelných grafických bugů.
Bojový kop (alternativní verze) Tak k tomuhle nemá smysl se vyjadřovat,snad jen, že animace vypadá líp, než u standardního bojového kopu, zasáhne to víc nepřátel, ovšem s poškozením se vám i králík vysměje.
Hrdinská odvaha Mihotavá aura, zvyšující bojové (útok & obrana) schopnosti, tato aura je graciézní od začátku do konce, Gladiátor je s ní skoro nesmrtelný, sejme cokoli a s vysokou pravděpodobností zásahu, aura se též dá použít na spolubojovníky.Závislosti mezi dovednostmi

  Koncentrace
Útok ano
Bázeň ano
Vrhací nože ano
Vícenásobný útok ano
Bojový kop ano
Bojový kop (alt.) ano
Tvrdý zásah ano
Bodavý pohled ano
Lamač zad ano
Pěst bohů ano
Hrdinská odvaha ano

autor článku: Naathir

SACRED: UNDERWORLD| SACRED 2: FALLEN ANGEL| SACRED 3

ZAJÍMAVÁ STRÁNKA

Dungeon siege 3 | Akční RPG - to nejnovější

Copyright © 2007 - 2023 | Všechna práva vyhrazena. Kopírování textů a ostatních materiálů je bez uvedení zdroje či svolení redakce zakázáno.