PARTNEŘI NAŠICH STRÁNEK >> Deep Silver | ABC games | Zing.cz | Dungeon Siege 3 | CZshare.com | WEDOS.cz

OFICIÁLNÍ ČESKÁ CENTRÁLA PRO HERNÍ SÉRII SACRED jsme i na Facebooku >> FB

SACRED-city.cz

SACRED
Underworld

SACRED 2
Fallen Angel

SACRED 3

DISKUTUJTE:

ANKETUJTE:

Pokud chcete pomoci v rozvoji webu, přečtěte si možnosti: ZDE

SACRED: Underworld » Předměty ve hře » ZBRANĚ


Ve hře Sacred můžete působit celkem 4 typy poškození: fyzické, kouzelné, ohnivé a jedové. Jedové poškození může mít za následek otravu cíle, která z něj postupně vysává život. Zda se projeví a v jaké síle, záleží na odolnosti vůči jedu. Všechny zbraně působí poškození fyzické, pouze některé mají také další typ škody. Existují velice vzácné zbraně, které působí dokonce třojí poškození.

Meče

Nejkratší variantou této zbraně je dýka, obvykle má vysoký bonus na útok, ale poškozením se nemůže měřit s delšími meči. Pro pokročilé postavy ji rozhodně nemůžeme doporučit.

Jednoruční meče – herní klasika, vykazují slušné poškození a mohou mít jak obranné tak i útočné bonusy. Pokud rádi navštěvujete kováře, můžete do svých mečů implantovat až tři vylepšení. Varietou mečů jsou šavle (oblíbené zejména Serafy), které jsou vhodné spíše pro postavy s vysokou obratností – mají často bonusy na útok za obratnost. Meče jsou univerzální a vhodné do jakékoliv nestvůrné společnosti.

Obouruční meče – větší bratranci výše zmíněných. Jejich poškození a útočné bonusy jsou hodné pozornosti, stejně jako fakt, že mohou mít i čtyři pozice pro kování. Nicméně pokud chcete obouručáky používat, musíte oželet štít. Z toho důvodu nejsou obouruční meče vhodné pro defenzivně orientované postavy, navíc absence štítu snižuje výkonnost dovednosti odrážení útoků.

Sekery

Tato skupina železa a oceli zahrnuje jednak skutečné sekery, jednak drtivé zbraně jako válečná kladiva a palcáty. Na rozdíl od mečů není v této kategorii mnoho krátkých zbraní. Jednoruční zbraně jsou obdobou mečů, jejich výkon je naprosto srovnatelný. Mají opět k dispozici až tři kovací pozice a dají se kombinovat se štítem. Mají široké využití pro každého zájemce.

Obouruční sekery jsou také zaměřeny na útok a poškození, podobně jako mečová varianta. Doporučujeme pro útočně laděné bijce. Gladiátor má k dispozici speciální obouruční popravčí sekeru.

Dlouhé zbraně

Dlouhé zbraně jsou téměř výhradně obouruční, zahrnují pestrou sestavu holí, halaparten a kopí. Specialitou jsou potom kouzelníkovy hůlky a hole. Dlouhé zbraně se zcela v duchu tradice obouručních zbraní vyznačují vysokým poškozováním nepřátel. Avšak na rozdíl od mečů a seker zde převládají spíše obranné bonusy nad útočnými. Výjimkou nejsou 4 kovací pozice.

Existuje zde jediná jednoruční varianta, dostupná pouze bojovému mágovi – kouzelnická hůlka. Její poškození je podstatně nižší než u dlouhých holí, ale na druhou stranu umožňuje profitovat ze štítu a dost často má smíšený bonus na obranu i útok.

Jak u dlouhých, tak i krátkých kouzelníkových holí, najdete v mnoha případech bonusy na kouzla nebo kouzelné dovednosti.

V celku jsou dlouhé zbraně dobrou alternativou obouručních zbraní jiných kategorií, pro bojového mága jsou však díky všelijakým výhodám velmi atraktivní.

Boj beze zbraně

Pokud byste si to opravdu přáli, můžete drtit nepřátele holýma rukama – nebo za pomoci bojových rukavic. Tyto rukavice jsou považovány za obouruční zbraň a mají rozličné typy bonusů. Na vysoké poškození byste se u nich však těšili marně. Doporučujeme jen vyloženým kaskadérům.

Čepelnaté zbraně

Výdobytky této kategorie se vyznačují poněkud bizardními tvary. Krátké varianty (většinou všelijaké jednoruční drapáky) jsou dostupné všem postavám, delší jsou však vyhrazené pouze temnému elfovi. Nejsou zde k vidění obouruční exempláře

Zbraně temného elfa se dělí do dvou hlavních typů – dvojčepel spojená držadlem – dobře útočně situovaná zbraň, některé s vysokými bonusy na útok, výborné poškození. Téměř vždy je v základní výbavě jed!

Druhý typ je jakási mečová varianta s komplikovaným ostřím. Má nižší poškození než dvojčepel, ale na druhou stranu častěji zahrnuje bonusy na útok, obranu či obojí. Rovným dílem zde najdete ohnivé a jedové poškození. Obě varianty mají až tři kovací pozice.

Verdikt: skvělá zbraň pro temného elfa, pro ostatní vzhledem k velice omezenému výběru pouhá ztráta času.

Střelné zbraně

Poměrně heterogenní skupina s několika zvláštními podkategoriemi. Jejich hlavní výhodu není třeba popisovat – především když stojíte na druhé straně řeky nebo nahoře na útesu a díváte se, jak se vašim bezmocným protivníkům zabodávají šípy do těla. Výborné je také jejich nasazení proti pobíhajícím kouzelníkům – nemusíte se honit a díky odstupu také máte dobrou možnost vyhýbat se vrženým kouzlům.

Krátké luky – běžná zbraň s důrazem na vysoké bonusy na útok, s poškozením je to však poněkud horší. Doporučujeme postavám, které chtějí účinně používat luk, ale nechtějí si pořizovat dovednost boj na dálku.

Střední luky – bonusy na útok jsou většinou malé až nulové, poškození je však znatelně vyšší než už krátkých luků. Vybírejte podle svých preferencí.

Dlouhé luky – dostupné jen pro lesní elfku. Mají nejvyšší poškození ze všech luků, ale bonusy k útoku abyste hledali pod mikroskopem. Všechny luky mohou mít až tři pozice pro kování.

Kuše – jsou zbraní volby, mají bonusy na útok srovnatelné s krátkými luky a poškození srovnatelné s dlouhými luky. Nevýhodou je mnohem pomalejší střelba než v případě luků. Pozor – démonka může používat pouze kuši, žádné luky. Mohou mít i čtyři kovářské pozice.

Střelný prach – trpaslík nepoužívá nic z výše uvedeného, vyznává technologii založenou na prstu na spoušti. Do jeho arzenálu patří jednak krátká pistole, jednak mušketa. Mušketa je výkonnější než pistole, je však třeba dávat pozor – její účinnost klesá se vzdáleností cíle!

Jako celek jsou střelné zbraně skvělým doplňkem zbraní na blízko a pro elfku povinnost. Musíte však přijmout fakt, že trpí všemi nevýhodami obouručních zbraní a také jejich rychlost útoku je ve srovnání s meči a sekerami nižší.

SACRED: UNDERWORLD| SACRED 2: FALLEN ANGEL| SACRED 3

ZAJÍMAVÁ STRÁNKA

Dungeon siege 3 | Akční RPG - to nejnovější

Copyright © 2007 - 2023 | Všechna práva vyhrazena. Kopírování textů a ostatních materiálů je bez uvedení zdroje či svolení redakce zakázáno.