PARTNEŘI NAŠICH STRÁNEK >> Deep Silver | ABC games | Zing.cz | Dungeon Siege 3 | CZshare.com | WEDOS.cz

OFICIÁLNÍ ČESKÁ CENTRÁLA PRO HERNÍ SÉRII SACRED jsme i na Facebooku >> FB

SACRED-city.cz

SACRED
Underworld

SACRED 2
Fallen Angel

SACRED 3

DISKUTUJTE:

ANKETUJTE:

Pokud chcete pomoci v rozvoji webu, přečtěte si možnosti: ZDE

SACRED: Underworld » Předměty ve hře » ZBROJE


Hlavním lákadlem vedle samotného rubání příšer je v akčních RPG bezpochyby sbírání předmětů. Ne nadarmo se těmto hrám i někdy přezdívá kolektorské, od anglického slova collect - sbírat. Sacred, jako jeden ze zástupců tohoto žánru, má také propracovaný systém předmětů, i když je pravda, že na Diablo v tomto směru nestačí. I tak ale nebude od věci si něco o předmětech povědět, proto hurá na to! V tomto článku se zaměřím pouze na zbroje, ostatní předměty jako zbraně, lektvary apod. najdete v jiných článcích.

Obecné dělení

Každý snad ví, co je to zbroj, ale pro jistotu to tu napíšu - jde o ochranné oblečení (ať už je kožené, kroužkové, plátové nebo bůhvíjaké…), které chrání jeho nositele před útoky nepřátel. Nejzákladněji se zbroje dělí podle typu - v Sacred se dle tohoto dělení rozdělují na helmice, kyrys, nárameníky, náholeníky, boty, rukavice, náloketníky, štít a jestli používáte koně, tak využijete i sedlo. Existují i speciální předměty pro každé povolání, ale ty se zbrojí zas tak netýkají (snad jen, že serafa má jako další část zbroje křídla), a tak si o nich povíme něco víc někdy příště. Každá zbroj má určité požadavky na schopnosti svého nositele, tudíž na opravdu silnou zbroj potřebujete i vysokou úroveň vaší postavy.

Zbroje - ochrana

V Sacred narazíte na čtyři druhy poškození - poškození jedem, ohněm, magií a klasický fyzický útok. Každá zbroj má statistiky, které udávají proti čemu a jak velkou má daná zbroj ochranu. Na pojem ochrana, který vidíte u předmětu zeleně, nespoléhejte. Udává totiž průměrné číslo všech ochran, a tak můžete v domnění, že máte nepřekonatelnou zbroj, vběhnout do houfu ohnivých trollů a pak být nemile překvapeni svou rychlou smrtí. Příčina? Vaše zbroj měla sice výbornou ochranu proti jedu a magii, ale ne už tak účinnou proti ohni. A jak se těchto ošemetných situací co nejvíce vyvarovat? Prohlédněte si jednotlivé ochrany, které jsou kousek od souhrnného čísla zbroje.

Zbroje - dělení podle vzácnosti

Tak, ujasnili jsme si, jaké zbroje v Sacred nalezneme a jaké vám mohou poskytnout typy ochran. Nyní bych se zaměřil na jejich dělení podle vzácnosti, a tudíž i hodnoty. Nejhorší zbroje, na které v Ancarii narazíte, mají napsaný název bílou barvou. Přijdou vám k užitku snad když sami žádnou vzácnější zbroj nemáte. O něco lepší jsou zbroje psané modrou barvou. Jde o zbroje magické a ty vám už dle názvu poskytují jisté magické bonusy. Typ bonusu je dílem štěstěny, můžeme narazit na téměř jakékoliv magické posílení, z těch nejsilnějších jmenuji zvýšení počtu zkušeností za zabitá monstra, vysávání života, zvýšení šance na kritický zásah, větší šanci na nalezení lepších předmětů a mnoho, mnoho dalších. Ta pravá radost přijde s předměty ještě o něco cennějšími. Řeč je o zbrojích psané žlutou barvou, ty propůjčí svému vlastníku netušené schopnosti. Proslulé a legendami opěvované artefakty jsou zbroje unikátní se světle hnědým popiskem. Mají unikátní jméno a unikátní schopnosti, které mohou rozhodovat mezi životem a smrtí v souboji s nejstrašnějšími bytostmi ancarijského Podsvětí (a nejen s nimi). Těmi úplně nejlepšími a nejvzácnějšími předměty v celé hře jsou setové neboli sadové předměty. Jejich název je zapsán zelenou barvou a jsou pojmenovány po slavných hrdinech. Setové předměty jsou jedinečné v tom, že kompletní zbroj tvoří několik předmětů. Je velmi obtížné zkompletovat celý set, ale odměny za tuto dřinu jsou na místě, určitě se to vyplatí.

Kování

Většina z vás si jistě všimla, že některé zbroje mají pod výčtem magických vlastností i několik prázdných okének. Ty slouží ke kování, můžete do nich zasadit amulety, prsteny, nějaké zvláštní předměty (napadá mě Orbus Draco) a také runy (nezáleží na typu), případně k vylepšení zbraně od kováře. Kováře najdete v každém městě, je označen kladivem nad hlavou. Vylepšování věcí tímto způsobem může přinést velmi příjemné bonusy, proto se vyplatí na něj nezapomínat.

Závěrem upozorním na jednu nepříliš povedenou stránku předmětů v Sacred. Všechny zbroje mají pět stupňů dle obtížnosti, na které jsou získány. Tudíž nepropadejte opojnému nadšení po získání setové zbroje na obtížnost bronz. Na tu samou zbroj, akorát o třídu lepší, narazíte znovu na vyšších obtížnostech. Proto je bílá zbroj z platinové úrovně mnohem lepší než vzácná setová zbroj z bronzové úrovně. Je to smutné, ale je to tak. To by vám ale nemělo zkazit nadšení ze sbírání předmětů ve hře! Koneckonců hrajete přeci akční RPG, tak alespoň vyměníte zbroj častěji.

SACRED: UNDERWORLD| SACRED 2: FALLEN ANGEL| SACRED 3

ZAJÍMAVÁ STRÁNKA

Dungeon siege 3 | Akční RPG - to nejnovější

Copyright © 2007 - 2023 | Všechna práva vyhrazena. Kopírování textů a ostatních materiálů je bez uvedení zdroje či svolení redakce zakázáno.