PARTNEŘI NAŠICH STRÁNEK >> Deep Silver | ABC games | Zing.cz | Dungeon Siege 3 | CZshare.com | WEDOS.cz

OFICIÁLNÍ ČESKÁ CENTRÁLA PRO HERNÍ SÉRII SACRED jsme i na Facebooku >> FB

SACRED-city.cz

SACRED
Underworld

SACRED 2
Fallen Angel

SACRED 3

DISKUTUJTE:

ANKETUJTE:

Pokud chcete pomoci v rozvoji webu, přečtěte si možnosti: ZDE

SACRED: Underworld » Bestiář » NEMRTVÍ


Kostlivci – běžní zástupci neživota vyskytující se především na jižní části pouští a podzemních kobkách. Navzdory absenci svalů jsou velmi zdatnými běžci. Plouží se světem ozbrojeni – nejčastěji šavlemi, meči a luky. Pokud se vám je podaří srazit k zemi, nejásejte – většinou ještě několikrát vstanou (maximálně třikrát), než konečně odejdou na onen svět. Pokud tomu chcete předejít, použijte příslušný lektvar. Velice často se stává, že pokud se přiblížíte ke kostlivci s lukem, odhodí ho a pustí se do vás pěstmi. Kostlivec čaroděj Další častý jev je, že někdy se následkem vašeho útoku kostlivcova lebka uvolní s krku a jde si odpočinout na zem. Kostlivec sice pokračuje v boji, ale jeho schopnost zasáhnout vás je tím značně oslabena.

Kostlivec čaroděj – je jen zřídkakdy ozbrojen, spoléhá především na kouzla – pomocí prvního vás znehybní, druhé je běžně vídaná ohnivá koule. V mutaci kejklíře pak vrhá výbušnou past, jakou používá temný elf. Čarodějové působí jak samostatně – v takovém případě mohou také ožívat, ale pouze jednou, tak především jako velitelé skupin nemrtvých (jeho pomocníky jsou kostlivci, mrtvoly, vzácně ghůlové). MrtvolaV takovém případě jsou výrazně silnější, ale nemohou už obživnout.

Mrtvoly – velice pomalé hnijící pozůstatky lidí, hladové po mase živých. Oproti kostlivcům vynikají nepohyblivostí, ale jejich útoky jsou mnohem silnější a také způsobují otravy. Doporučujeme ostřelovat je z bezpečné vzdálenosti – ať už šípy nebo kouzly. Pokročilejší varianta dokáže vrhat jedovou past, jakou používá temný elf.

Mumie - zafačovaní mrzouti, s nenávistí ke všemu živému. Nejsou tak odolné jako mrtvoly, ani nedisponují tak silnými útoky, ale zato vám znepříjemní život svými speciálními schopnostmi. Základní výbavou je poryv větru (k vidění u bojového čaroděje) – kouzlo sice zraňuje jen málo, u vysoce odolných postav dokonce vůbec, ale odstrčí vás nazad a dočasně ochromí, takže nemůžete útočit ani kouzlit. Poryv větru má dosti vysoký dosah a hodně široký záběr, takže se před ním obtížně uhýbá. Některé druhy mumií ale ovládají serafské kouzlo blesk z nebe, které je velmi účinné a především – není před ním úniku.

Ghůl

Ghůl – masivní vysoká obludka, které spoléhá na sílu mohutných paží. Není přehnaně pohyblivý, ale má slušnou výdrž. Naštěstí mu matička příroda nenadělila žádné speciální schopnosti.

Šaddar-rim – jeden z nejděsivějších Šaddarových výtvorů, nemrtvé zrůdy ozbrojené po zuby, ať jsou to meče, sekery nebo luky. Jediné štěstí živých je, že jsou velice vzácní, ale pokud na některého narazíte, připravte se na pořádný boj. Jsou velice tuzí, ale naštěstí příliš nevynikají ve sprintu. To se ovšem změní, když osedlají své obávané černé koně. V sedle vás budou neúprosně pronásledovat a dokonce jsou schopni využít koně k prudkému výpadu. Nikdy je nepodceňujte!

Nyní se dostáváme k bytostem bez těla, jinými slovy duchům:

Přízraky – na rozdíl od masitých a kostěných bratránků jsou k vidění spíše vzácně, nejčastěji v ruinách rozesetých po celé Ancarii, ve větších počtech jsou k potkání v blízkosti Mlhomoru. Jsou to vysoce odolné bytosti proti fyzickým i magickým útokům, jediným opravdu účinným postupem je nasazení ohně. Útočí zblízka svými průzračnými pažemi, jejich síla ale není kdovíjak ohromná.

Duchové – představují duše mužů a žen, většinou donucených opustit tento svět za nepříliš příznivých okolností. Mohou být ozbrojeni, dokonce i štíty, jejich odolnost je však ve srovnání s přízraky nízká. Najdete je velice vzácně – především na místech, kde došlo k násilné smrti – ruiny a také sklepení různých paláců.

Jako celek patří nemrtví spíš k náročnějším protivníkům. Většinou mají velmi slušnou výdrž a někteří i vcelku nepříjemná kouzla. Naštěstí mimo pouštní oblasti se s nimi ve větším počtu setkáte jen zřídka. Další věc, která stojí za zmínku, je, že kdykoliv se potkají se skřety nebo gobliny, ihned se navzájem začnou rozsekávat. Vy pak můžete snadno dorazit vítěze.

autor článku: Paterik

SACRED: UNDERWORLD| SACRED 2: FALLEN ANGEL| SACRED 3

ZAJÍMAVÁ STRÁNKA

Dungeon siege 3 | Akční RPG - to nejnovější

Copyright © 2007 - 2023 | Všechna práva vyhrazena. Kopírování textů a ostatních materiálů je bez uvedení zdroje či svolení redakce zakázáno.