PARTNEŘI NAŠICH STRÁNEK >> Deep Silver | ABC games | Zing.cz | Dungeon Siege 3 | CZshare.com | WEDOS.cz

OFICIÁLNÍ ČESKÁ CENTRÁLA PRO HERNÍ SÉRII SACRED jsme i na Facebooku >> FB

SACRED-city.cz

SACRED
Underworld

SACRED 2
Fallen Angel

SACRED 3

DISKUTUJTE:

ANKETUJTE:

Pokud chcete pomoci v rozvoji webu, přečtěte si možnosti: ZDE

SACRED: Underworld » Postavy » TRPASLÍK


TrpaslíkTrpaslíci jsou téměř vyhynulý národ. Za svých časů velmi mocní žili v dolech Menelgondu spolu s dalšími rasami. Za jejich vyhynutí mohl Anducar, o hrůzách, jež jim prováděl, praví například svitek Do Hlubin smrti. Trpaslíci jsou takoví, jaké byste čekali. Malí, vousatí, nenosí náholeníky, ale podobně jako Serafové nosí unikátní věc, zatímco u Serafů jsou to křídla, trpaslíci nosí dělo.

Trpaslík v Sacred také používá pro fantasy neobvyklé renesanční zbraně, od mušket přes pistole po pušky. Tyto zbraně nejsou špatné, jsou však o poznání horší masivních seker a kladiv, které typický trpaslík používá. Může vzít do ruky také meč, ba dokonce se může v umění meče vytrénovat, ale je to silně nedoporučeno.

K dělu bych se rád ještě vrátil, protože není jen na ochranu, trpaslík s ním může přímo vystřelit (zpětný ráz v tomto případě neexistuje), může vystřelit z kanónu granáty (nadělá paseku), nebo dokáže podpálit nepřátele (což se osvědčilo).

Tyto a ještě další techniky se řadí do trpasličí technologie, což je jedno ze zaměření trpaslíka. Třeba trpasličí brnění poskytuje odolnost proti ohni, nebo chamtivost se dá znázornit tak, že nějaký trpaslík přijde k nepříteli slabšímu, použije chamtivost, jeho obranyschopnost se podstatně sníží a šance na lepší předměty zvýší, takže je zde jistá možnost že padne něco s(v)etového. Nášlapné miny po výše zmíněném asi málokoho překvapí, schopnost zahrabat se coby aura nemůže chybět. Závěrem je zde trpasličí ocel, po které bude zbraň trpaslíka žhnout. Silně to snižuje fyzickou rezistenci nepřátel. Efekt časem slábne.

Trpaslík se také může vydat cestou trpasličí tradice, tedy bojové, což zahrnuje obvyklá bojová komba pro většinu postav. Jak těžký úder, útok a vícenásobný zásah fungují s pořádným kladivem, tak s renesanční zbraní, většinou je efekt podobný, možná až na tvrdý zásah, kde kladivo prostě dá „pecku", což znamená zvýšené poškození, zatímco ze zbraní kulka prostě proletí libovolným množstvím nepřátel a zanechá poškození. Pak jsou zde techniky, které mohou být prováděny jen s obouruční zbraní. Již z názvu vypovídá, že Válečný křik zvyšuje útok a obranu, dále je zde Odraz, při němž trpaslík odhodí oponenta a dá mu něco poškození. Bitevní ráže je aura, která se snižuje, pokud trpaslík nebojuje. Vehemence (anglický název, ale česky by se dalo říci stejně) je útok více úderů, při obklíčení užitečný.

A trpaslík jako takový? No, lehce netradiční ohledně renesančních zbraní, jinak takový, jak byste čekali. Nejlépe mu sedí kladivo, sekera, v obou případech obouruční, vypomáhá si dělem, se kterým provádí zajímavé útoky. Schopnost hamižnost je užitečná, při vyšších úrovních se opravdu vyplatí. Nevýhodou pro někoho je neschopnost používání luku, neschopnost používání koně a relativní pomalost. Trpaslík není postava pro všechny, někteří raději sáhnou po gladiátorovi ohledně boje, ale faktem je, že trpaslík je jiný a musí se na něj lehce zvyknout. Obecně mohu trpaslíka doporučit, určitě se z něj dá vypracovat mlýnek na maso a pokud překousnete jeho nevýhody, dočkáte se požitku z dobrého hraní.Technika trpaslíků

Chamtivost je velice příhodné v souvislosti o trpaslíkovi zmínit tuto schopnost jako první. Čím vyšší úroveň chamtivosti trpaslík má, tím větší má šanci na nalezení zvláštních (což není jen set) předmětů a také tím snáze utrpí zranění, když používá tuto schopnost. Proto se ze začátku schopnost doporučuje na slabší nepřátele.
Nášlapná mina Trpaslík upustí v krátkém intervalu několik nášlapných min. Miny mají explozivní účinek, takže se dá zasáhnout více nepřátel. Tradičně se počet min a poškození odvíjí od trpaslíkovy úrovně.
Zahrabání Kolem trpaslíka se utvoří aura a jeho odolnosti a obrana se zvýší, nemůže se ale pohybovat (což ale trvá jen krátce). Není snad nutné dodávat, že proti nepřátelům na dálku je tohle platné jak medvěd v tropech.
Výstřel z děla Trpaslík vystřelí z děla, což má mírně devastující účinek proti více nepřátelům. Upřímně řečeno, i některé muškety fungují lépe než tohle, alespoň co se týče nižších úrovní.
Granátový výstřel Podobné výstřelu z děla, s tím rozdílem, že animace trpaslíka vypadá jak dalekonosná houfnice. Funguje i proti více nepřátelům, ale tohle se vyplatí snad jen na extrémně velkou vzdálenost.
Trpasličí ocel Posiluje útočné schopnosti, zbraň je obklopena aurou. Pokud jste ovšem mimo boj, aura rychle vyprchá, takže na dorážení nepřátel tahle schopnost není, ale funguje proti bossům a větším skupinám.
Trpasličí zbroj Zvyšuje trpaslíkovu odolnost proti ohni a jedu, znázorněno barvou příslušných elementů, velmi vhodné proti otrávení jedem. Aura časem slábne, ovšem tento efekt se dá zvrátit stejně jako u výše zmíněné trpasličí oceli.
Plamenomet To nejlepší na konec, Arnie by k tomuhle nepotřeboval být ani akční hrdina. Plamenomet funguje souběžně s dělem, zapálí, ač na poměrně krátkou dobu, spousty nepřátel. (Dá se ovlivnit postupně s úrovněmi) Největší plus plamenometu je enormně stoupající poškození.

Bojová umění

Hněv alias vícenásobný zásah. Nepoškozuje to tak silně, ovšem sejme to víc nepřátel. S mušketou trpaslík provede jakousi vývrtku bez skoku a střílí na vše kolem.
Tvrdý úder Trpaslík vyskočí, majestátně se rozmáchne a z démonovy hlavy je vyfouklá meruna, čili tohle funguje jak má. S mušketou zase trpaslík prostřelí více nepřátel najednou, což se ale podaří málokdy.
Odraz Tuhle vymoženost mají pouze obouruční zbraně. Trpaslík odrazí a omráčí nepřítele, který může svým odrazem omráčit dalšího.
Prudkost Opět něco, co můžou trpaslíci se štítem a sekerou závidět. Funguje na principu tvrdého úderu, s určitou malou možností zranit někoho dalšího v okolí.
Bojová zuřivost Tohle se stává nas... ehm naštvaným trpaslíkům, když přeberou silného piva. Zbraně máchají rychleji, a trochu silněji, s mušketou se toho víc rychleji zlikviduje. Jakmile ovšem trpaslík nebojuje, schopnost přestává působit.
Útok Ehm, to takhle trpaslík máchne, pak protivník ucítí náraz trpaslíkovy hlavy s půlmetrovými vousy, pak ho vezme pěstí, dá mu kolenem do... nedá, trpaslíci mají koleno příliš nízko, ale jinak snad všechno ostatní udělá. S mušketou to není tak zábavné sledovat, to prostě vystřelí více ran než je zdrávo. Pokud svoji oběť trpaslík rozstřílí dřív, zaměří se na další.
Válečný ryk Ač trpaslík není společenský tvor (no ještě aby, buďto bude na obtíž trpaslík nebo jeho společnost), tak umí válečným rykem povzbudit skupinu v útoku a obraně (a samozřejmě vlastní). Možná jste si toho mohli všimnout, ale trpaslík není kouzelně nadaný, ani takové týpky nepodporuje.Závislosti mezi dovednostmi

  Trpasličí umění Trpasličí technologie Koncentrace
Útok ne ne ano
Hněv ne ne ano
Válečný ryk ne ne ano
Odraz ne ne ano
Prudkost ne ne ano
Bojová zuřivost ne ne ano
Nenasytnost ano ano ne
Plamenomet ano ano ne
Nášlapná mina ano ano ne
Minometný granát ano ano ne
Trpasličí zbroj ano ano ne
Trpasličí ocel ano ano ne
Zahrabat se ano ano ne
Výstřel z děla ano ano ne
Tvrdý úder ne ne ano

autor článku: Naathir

SACRED: UNDERWORLD| SACRED 2: FALLEN ANGEL| SACRED 3

ZAJÍMAVÁ STRÁNKA

Dungeon siege 3 | Akční RPG - to nejnovější

Copyright © 2007 - 2024 | Všechna práva vyhrazena. Kopírování textů a ostatních materiálů je bez uvedení zdroje či svolení redakce zakázáno.