PARTNEŘI NAŠICH STRÁNEK >> Deep Silver | ABC games | Zing.cz | Dungeon Siege 3 | CZshare.com | WEDOS.cz

OFICIÁLNÍ ČESKÁ CENTRÁLA PRO HERNÍ SÉRII SACRED jsme i na Facebooku >> FB

SACRED-city.cz

SACRED
Underworld

SACRED 2
Fallen Angel

SACRED 3

DISKUTUJTE:

ANKETUJTE:

Pokud chcete pomoci v rozvoji webu, přečtěte si možnosti: ZDE

SACRED: Underworld » Dějová linie » AKT III.


Třetí akt je nejdelší kapitolou putování po Ancarii, zároveň nám herní svět představí také nejvíce tváří od zelených planin centrální Ancarie, až po zarostlé bažiny na nehostinném východě, kde nevládnou lidé, ale divoké šelmy pod důtkami temných elfů. Příběh zde nabírá na obrátkách a po dlouhém putování za Srdcem Ancarie se nakonec střetnete i se samotným Sakkárovým Démonem! Zde vám představíme nejdůležitější oblasti, do nichž zavítáte na svém putování za záchranou světa před hordami nemrtvých.

Udatín a okolí: Udatín byl původně znám pod jménem Mhurag-nar a sloužil jako pevnost temným elfům. Před několika staletími jejich vojska porazil král Aarnum I., od té doby byl Udatín vždy hlavním městem jeho království, a nepřekvapivě také největším. Avšak nyní jeho okolí zamořují skupiny Sakkárových kněží, které napadají každého, kdo nesdílí jejich pohled na svět. Ovládají nejen mocná kouzla jako je ohnivá koule či úlomky ledu – dokáží si na pomoc přivolat i harpyje a dokonce i nižší démony! Několik svobodných démonů bylo také spatřeno poblíž Udatína, dosud se neví, odkud pocházejí. Sakkárovce také často doprovázejí lupiči, kteří je podporují svištící ocelí svých zbraní.

Udatín sám je nyní pod kontrolou De Mordreyho vojsk a jeho slumy nejsou o mnoho bezpečnějším místem než lesy a pole za hradbami. Ve městě můžete najít nejen řadu obchodníků, portál a řadu dalších služeb, ale i množství lidí, kteří touží po vašich službách. Udatín je příležitost, kterou byste neměli propást. Nedaleko hlavního města se nachází také několik menších osad a farem, kde byste mohli najít další práci pro své zbraně – můžete navštívit Hrdoňovice či Útočiště, ačkoliv se velikostí nemohou s Udatínem měřit, času zde stráveného nebudete litovat.

Klášter Ledového potoka a Mrazgrad: Klášter Serafů leží daleko na severu v nehostinném údolí, jímž protéká jiskřivý Ledový potok. K knihovně moudrých sester bylo shromážděno vědění celých generací, nyní je třeba zde vyhledat zprávy o Sakkárově démonovi a nalézt způsob, jak jej zahnat tam, odkud jej Šaddar vyvolal. Avšak klášter, ačkoliv je chráněn masivními zdmi, byl nedávno přepaden a jeho obrana přemožena. Pokud chcete nahlédnout do starobylých záznamů, musíte si proklestit cestu přes houfy ledových goblinů, skrz řady ledových obrů, kteří zadupávají své oběti do země svými mohutnými chodidly, musíte odolat krvelačným přízrakům a snést i vytí ledových vlků. Ačkoliv je celá severní část Ancarie pokryta ledem a závějemi sněhu, daří se zde i létajícím ještěrům, kteří se na vás s oblibou střemhlav vrhnou z výšky.

Z knihovny vás cesta povede ještě hlouběji do nitra říše zimy – do ledového paláce Mrazgradu, kde získáte první část Srdce Ancarie. Ale především na vás zde čeká opravdová výzva – dračí strážce Mrazgradu. Pokud si troufnete vyzvat netvora a zvítězíte, získáte speciální runu, které pro vás otevře portál, jež vás přenese do Průsmyku Saní. Odsud je to již jen pár kroků k další významné oblasti.

Alkazaba noc Draco: Je to rozlehlá oblast sopečného původu, kterou tvoří množství ostrůvků obklopených řekami lávy. Mezi ostrůvky vás přenesou jen úzké můstky, dávejte si dobrý pozor, abyste se neztratili v kouři početných sopouchů, které tryskají na povrch a jejichž výpary vás mohou zraňovat. Počítejte s tím, že vás na každém kroku bude pronásledovat početná ohnivá čeládka – na prvním místě vždy budou silní ohniví trollové, kteří spoléhají na sílu končetin, ale v případě potřeby po vás budou vrhat ohnivé střely z bezpečné vzdálenosti. Ohnivzdorná zbroj pro vás bude velkou výhodou. Dalšími obyvateli jsou ohnivé harpyje a ohniví ještěři – nedokonalá karikatura skutečného draka. A především jsou zde také přítomny kohorty ohnivých démonů, jež vás budou pronásledovat na svých křídlech. Na několika málo místech však můžete narazit také na mocné saně, jež naštěstí na rozdíl od draků nedokáží plivat oheň.

Nejdůležitější je pak samotná vesnice stejného jména, kde žijí lidé uctívající draka a jeho rod. Někteří z nich jsou natolik fanatičtí, že jsou ochotni přinášet draku lidské oběti při ohavných rituálech. Jeho stráže za něj s radostí položí svůj život. Naštěstí ne každý, na koho narazíte, je naprosto oddaný služebník draka… Samotný ohnivý drak vás očekává ve své sluji a vy nemáte jinou možnost, než s ním bojovat na život a na smrt!

Žurag-nar: Za zdmi Hradešína na severovýchodě začíná země, kde slovo a vůle člověka neznamená nic, neboť toto území ovládají se svými zvířecími mazlíčky temní elfové. Středobodem jejich moci je dávná trpasličí pevnost Gnarlstadt, která však již dlouho nepatří svým původním majitelům a nyní nese jméno, které straší obyvatele Ancarie i ve snech: Žurag-nar. Temní elfové používají především otrávené zbraně, které oslabí protivníka, aby jej snáze skolila čepel. Jejich společnost je silně matriarchální, mužům není dovoleno používat kouzla, proto vyvinuli řadu bojových technik a využívají pasti jako náhradu. Avšak kněžky a kouzelnice temných elfů často doprovázejí skupinky mužů a podporují je silou ničivou magií. Musíte vstoupit do hlubin Žurag–nar, kde v bídných podmínkách živoří lidští otroci, musíte sestoupit i do dolů, kde otroci těží pro své věznitele rudu, jinak svět bude nenávratně ztracen. Ať se vám postaví do cesty samotná matriarcha nebo medůzí strážkyně – nesmíte zaváhat.

Bojoví vlci, speciálně vycvičení k boji, jsou nerozluční společníci elfů, nezbývá vám, než se probíjet jejich smečkami. Větší hrozbu však představují jedoví trollové, oproti elfům či vlkům jsou sice samotářští, ale zato silou přesahují všechny ostatní protivníky. Ale kolují zvěsti o ještě horších monstrech – na severu se prý potulují Šaddar-rimové, někteří dokonce jedoucí na svých pekelných koních.

Navzdory tísnivým podmínkách i v těchto končinách stojí vesnice – Rašelinov a Chmurovice. Královská armáda má však v oblasti nedostatek vojáků a neví si s ochranou sídel rady. Možná byste mohli pomoci.

Bažiny: Středovýchod Ancarie je doširoka pokryt bažinami tak hlubokými, že by v nich nejspíš utonuly i ryby. Oblast je zarostlá hustými seskupeními stromů, mezi nimiž se prohánějí jedoví trollové, ale především pavouci – ovšem nadměrných velikostí. Někteří z nich dosahují výšky domu a na potkání vás podarují proudem smrtelného jedu a vaše tělo pak přenechají svým potomkům na hostinu. Nejdůležitější osadou této oblasti je Dračí Sluj, kde sídlí moudrý a laskavý drak Loromír a vyučuje tu rytíře v umění boje a vede je ke cti a spravedlnosti. Možná něco naučí i vás.

Mlhomor: Mlhomor je starobylé enkláva čarodějů, zde se setkáte s věcmi, o nichž jste dosud nevěděli, že by vůbec mohly existovat. Mágové jsou vcelku sebestřední a do sebe zahledění knihomolové, kteří příliš nerozumí reálnému životu a dost často je jim lhostejné, jaké budou mít jejich experimenty dopad na ostatní. Pýchou Mlhomoru je obrovské obludárium, kde můžete obdivovat většinu nestvůrných živočišných druhů Ancarie, a to bez rizika, že se na vás vrhnou a budou si vás ládovat do žaludku. Práce, která se dá na Mlhomoru sehnat, je sice často poněkud výstřední povahy, ale rozhodně dobře placená. A kdo by si při odvracení epidemie králíků neužil trochu zábavy?

Kolem Mlhomoru se plouží zástupy nebohých duší, jež nemohou najít po smrti klid. Podle jistých teorií je přitahuje ta obrovská koncentrace magické energie, která vyzařuje z enklávy. Setkáte se také s potulnými čaroději, kteří jsou mnohem nebezpečnější, než sice potrhlí, ale jinak poměrně neškodní obyvatelé Mlhomoru. Po všech peripetiích se konečně v hradu setkáváte se Šarífou, ale to nejtěžší vás teprve čeká. Musíte se vydat tam, kam se ještě nikdo nevydal.

Šaddar-nur: Cesta k Šaddarově věži je lemována mnoha druhy soupeřů, s nimiž jste měli dost co do činění již v minulosti – dotírat budou skřeti, Sakkárovi kněží, nemrtví i goblini. Cesta vás povede přes pouště, vysoké hřebeny hor, až k sněhem zapadaným cestám v průsmyku vedoucím k samotné věži. Věž samotná se tyčí do ohromné výšky a budete muset zdolat mnoho řad schodů, než se vyšplháte na vrchol. Avšak dávný pán věže je již pryč a jeho místo zaujal jiný – přihlouplý obr jménem Glubba. Vydá vám Sakkárovu knihu, ale jen pokud vymetete ze sklepa všechny pavučiny a démony, které tam najdete…

Zpátky na Udatíně: Nyní přišel čas vydat se s princem Valorem, Šarífou a Viljou na prohlídku královského paláce. Cestou si za asistence armády musíte poradit s De Mordreyovými vojáky a pak přesvědčit kapitána, aby vám otevřel hradní bránu. Pak už je na řadě sám uchvatitel! Jakmile je Valor zpátky na svém trůně, je čas vydat se se Šarífou na exkurzi do katakomb pod hradem. A tam je třeba vyprovodit Sakkárova démona zpět do pekel. Ale jeho esence nezmizela…

autor článku: Paterik

SACRED: UNDERWORLD| SACRED 2: FALLEN ANGEL| SACRED 3

ZAJÍMAVÁ STRÁNKA

Dungeon siege 3 | Akční RPG - to nejnovější

Copyright © 2007 - 2024 | Všechna práva vyhrazena. Kopírování textů a ostatních materiálů je bez uvedení zdroje či svolení redakce zakázáno.